FORUM     AMBIENTonline     GO - Gradnja & Oprema     O nas

ključavnice za vrata

gospodinjski aparati, tv, hi-fi, alarmni sistemi...

ključavnice za vrata

OdgovorNapisal/-a mirko77 » To mar 02, 2010 10:51 pm

ključ ali biometrijski sistemi?
mirko77

Re: ključavnice za vrata

OdgovorNapisal/-a OliP » Sr mar 03, 2010 12:24 pm

Pozdravljen mirko77!

Mi imamo doma biometrij sistem, se pravi ključavnico na prtstni odtis. Imam jo že 1 leto in smo zelo zadovoljni z to ključavnico. Ni več skrbi kam daš ključe, če si jih izgubil, ali ti jih je kdo ukrade itd. Saj se je že tudi zgodilo da je starejša punca izgubila ključe in tako smo imel vlom in so nam odnesli vse vrednostne stvari, kater smo imeli. To je bil tudi eden od pomembnih razlogov zakoj smo dali zmonitrati biometrijski sistem.
Dosti jih pravi, da to tudi ni povsem varno, ker se tvoji odtisi lahko kjer koli najdejo.
Te ključavnice kot jih imam jaz doma, pa so dodatno zaščitene, ker tvoj prstni odtish ne zaznavajo smo kot eno površino, temveč zaznava z toplotnim senzurem prstne odtise. Kar je še dodatno zavarovano. V moj sistem lahko vnesem do 40 uporabnikov, kar je najmanjša varijanta.

Link na katerem si lahko ogledaš kakše variante biomtrijskih sistemov obstaje in tudi tu smo mi nabavili http://www.fingerprint.si

Upam, da sem ti odgovoril na vprašanje.

LP
OliP

OdgovorNapisal/-a mirko77 » To mar 16, 2010 12:31 pm

Najlepša hvala za odgovor.

Imam pa še nekaj vprašanj. Kako je, če se mogoče poškoduješ prstno blazinico ali pa pri otrocih, ker še rastejo?

LP
mirko77

OdgovorNapisal/-a OliP » Po apr 19, 2010 12:42 pm

Ni problema, če se poškoduješ, saj v bazo vnešeš več različnih prstnih odtisov. Pri otrocih pa tudi ni problema, ker prst ne polagaš na prostor kje se skenira tvoj prstni odtis, temveč ga potegneš čez skener.
OliP

Vrni se na Hišna tehnika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost